Česká verze | English version
Titulní strana | Mapa stránek | Doporučit stránky
Hledej :

Hudební vítání jara s kapelou Marien

Ještě než všichni milovníci čundrů, kempování a dobré muziky vyrazí objevovat krásy letošní přírody, připravilo pro ně Kulturní centrum v Týništi nad Orlicí koncert, se kterým přivítají jaro. První týnišťské folkové vítání jara obstará pardubická skupina Marien, která vystoupí v sobotu 2. dubna v novém Kulturním domě v Týništi nad Orlicí.

Když se řekne folk, mnozí si vybaví bratry Nedvědy, Spirituál kvintet, nebo Jaromíra Nohavicu. Nejen ve východních Čechách se však stávají pojmem pardubičtí Marien. Dokázali to znovu v prosinci 2015 před zcela vyprodanou Sukovou síní domu hudby v Pardubicích. Na letošní klubové koncerty si skupina připravila program, ve kterém spolu se staršími písněmi zazní i novinky z autorské dílny Víti Troníčka jako je píseň Třetí přání, inspirovaná příběhem stejnojmenného románu Roberta Fulghuma a dále píseň Kruhy pod očima od Radky Havelkové, jejíž písně se také objevují na albech skupiny. Kořením koncertů jsou i hity, jako je třeba Here comes the sun skupiny Beatles.


Marien jako trojnásobní držitelé Porty a řady dalších ocenění, stáli u zrodu hnutí Folk žije!, vystupují na předních festivalech i vlastních koncertech po celé republice a pro svůj tradiční sound jsou také vyhledávanou doprovodnou kapelou. Spolupracují například s folkovými hvězdami, jako jsou Sprituál kvintet, Nezmaři, Roman Horký, Wabi Daněk, Pavel Žalman Lohonka, Robert Křesťan, Jaroslav Samson Lenk, Jan Nedvěd, i s folkovou legendou Miki Ryvolou.

Vstupenky na koncert je možné zakoupit či zarezervovat v Kulturním centru Týniště nad Orlicí na telefonu či mejlu. Na místě budou k dostání za 150,- Kč.
Marien v Týništi nad Orlicí

Svátky a výročí

Dnes je pátek 23.08.2019
Svátek má Sandra

Co se chystá
Kalendář akcí

« srpen 2019 »
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825