Česká verze | English version
Titulní strana | Mapa stránek | Doporučit stránky
Hledej :

Týnišťský divadelní podzim se vstupenkami v předprodeji

Kulturní centrum města Týniště nad Orlicí zve všechny na již 47. ročník Týnišťského divadelního podzimu. Letos rozloženého do celého podzimu. Vstupenky na všechna představení jsou k dispozici v otevírací hodiny v Kulturním domě.

Program je následující:

Pátek 30. 9.

19:30

Slavnostní zahájení

Nejkrásnější válka

divadelní soubor Jirásek Týniště nad Orlicí

otevření výstavní galerie herců a hereček týnišťského divadla v divadelním baru v 1. patře KD

Divadelní soubor Jirásek Týniště nad Orlicí uvádí výpravnou hudební komedii z prostředí antického Řecka. Válečná situace odloučení od mužů dožene athénské ženy netolerovat další boje a odepřít mužům sex, dokud nenastane mír. Jak se situaci postaví muži a jak to celé dopadne? Látku s humorem sobě vlastním zpracoval český malíř a karikaturista Vladimír Renčín na motivy Aristofanovy protiválečné hry Lysistrata z roku 411 př. n. l.

100,- Kč

Neděle 9. 10.

15:00

O pračlovíčkovi, Divadlo Tramtarie

Báječný výlet do světa dinosaurů, dinosauřic, ptakoještěrů a ptakoještěrek. Trochu poučné, ale hlavně pořádně veselé vyprávění o tom, jak pračlovíček postavil první domeček, jak musel objevit, k čemu je dobrý oheň, jak vyzrál nad tyranosaurem a jak zjistil, že ve dvou jde všechno líp. Dětské představení

70,- Kč

Pátek 14. 10.

19:30

Klídek

Divadelní soubor Temno Týniště nad Orlicí

Divadelní hra ze současnosti autora Eugeniusze Szybala alias Vojty Štěpánka ve zpracování týnišťského Temna o nepodařené oslavě babiččina životního jubilea. Představení tří generací ženských hrdinek jedné rodiny, které se namísto oslavy ocitnou na vystrojené pohřební hostině.

100,- Kč

Pátek 28. 10.

19:30

Habaďůra

Divadelní soubor J. K. Tyl Meziměstí

Eric Swan žije v domě s manželkou a jedním podnájemníkem. Je bez práce a snaží si přilepšit, kde se jen dá. Jednou zjistí, že sociální systém má trhliny. Úředníkům stačí hlásit, že v domě žije i spousta dalších nájemníků, kteří jsou velmi nemocní, bez práce a někteří dokonce právě umřeli a peníze se jen sypou. Ovšem tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až přijde kontrola ze sociálky a chce všechny ty nemocné vidět. Ale Eric je doma sám, jen se svým podnájemníkem. To pak musí na úředníky sehrát pořádnou HABAĎŮRU... Vítěz div. soutěže Miletínské divadelní jaro 2016

100,- Kč

Pátek 11. 11.

17:30

Beseda s filmovým a divadelním režisérem Janem Hřebejkem

Tvůrce filmových hitů jako Pelíšky, Pupendo či Šakalí léta bude v diskusi hostem festivalu

Vstup zdarma

Pátek 11. 11.

19:30

Klídek, Divadelní soubor Temno Týniště nad Orlicí

Divadelní hra ze současnosti autora Eugeniusze Szybala alias Vojty Štěpánka o nepodařené oslavě babiččina životního jubilea. Představení tří generací ženských hrdinek jedné rodiny, které se namísto oslavy ocitnou na vystrojené pohřební hostině.

100,- Kč

Neděle 13. 11.

15:00

Gulliverovy cesty, Divadelní soubor Miletín

Inscenace Gulliverovy cesty vznikla dle námětu dobrodružného románu J. Swifta. Nastudování inscenace se zprvu může zdát jako veseloherní. Přechází však od hravých, satirických situací až k základní filozofii románu. To vše za doprovodu hudby a světelných změn. Představení pro děti i dospělé

70,- Kč

Pátek 18.11.

19:30

Perfect Days, Divadlo Exil Pardubice

Barbara má všechno - prosperující firmu, peníze, přátele, luxusní byt. Začaly jí ale tikat biologické hodiny, a tikají tak silně, že přehluší úplně všechno. Musí proto okamžitě sehnat otce svého dítěte. Komedie, která rozhodně není jenom pro ženy. V představení zazní skladby jedenácti pardubických a chrudimských hudebních formací. Hra získala ceny na přehlídce Orlická maska 2016 v Ústí nad Orlicí a celostátní přehlídce ve Volyni 2016.

100,- Kč

 

Akce je pořádána za spolufinancování Královéhradeckého kraje.

Záštitu nad akcí převzal náměstek Královéhradeckého kraje ing. Karel Janeček

program_divadelni-podzim_.jpg

Svátky a výročí

Dnes je neděle 21.07.2019
Svátek má Vítězslav

Co se chystá
Kalendář akcí

« červenec 2019 »
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128